Witamy w kolejnym rankingu AirGun.pl tym razem przyjrzyjmy się pistoletom Glock. Po upływie trzydziestu lat firma GLOCK rosła w siłę, samozwańczo ogłaszając „30 lat perfekcji”. Od czasu wprowadzenia na rynek GLOCK 17 w latach 80-tych, pistolet ten stał się pistoletem wybieranym przez wiele różnych armii na całym świecie i jest obecnie dostępny w wielu różnych rozmiarach i z wieloma różnymi kalibrami. Nr. 1WIATRÓWKA GLOCK 17 z BLOWBACK Jak w przypadku każdego produktu na rynku rzeczywistym, nie trzeba było długo czekać, aby na rynku pojawiły się…Kontynuuj Czytanie „Pistolety Glock – Ranking wiatrówek i asg”

W tym krótkim zestawieniu przedstawię ci najmocniejsze wiatrówki w Polsce.  Pistolet wiatrówka o dużej mocy to często poszukiwany przez  strzelców sprzęt. Nawet najmocniejsza wiatrówka do 17J nie wymaga zezwoleń  w naszym kraju. Najmocniejszy  wielostrzałowy pistolet CO2 Najmocniejsza wiatrówka pistolet Czyli pistolet wiatrówka z magazynkiem. Największą energię wylotową uzyskamy z modeli które nie tracą ciśnienia gazu na ruch zamka. Idealnymi przedstawicielami tej grupy są metalowe Pistolety ekol voltran. Poza znaczną energią –  pistolet który potrafi zbić butelkę Z kilku metrów. Cechują się też nieprzeciętną trwałością z racji…Kontynuuj Czytanie „Najmocniejsza wiatrówka pistolet bez zezwolenia. Ranking.”

W tym krótkim zestawieniu przedstawię Ci najmocniejsze pistolety, rewolwery i strzelby  na kule gumowe bez zezwolenia. Strzelba obrzyn Umarex  HDS .68 Broń o największej mocy na gumowe kule pokrywa się z filmowym stereotypem broni do obrony miru domowego albo sprzętem czekającym za każdym barem. Krótka strzelba jako narzędzie ogromnej destrukcji. Lupara HDS .68  czyli kaliber w przeliczeniu na milimetry aż 17,3 mm to monstrualny a zarazem największy dostępny kaliber jest pneumatycznym odpowiednikiem śrutówki dostępnym bez zezwolenia. Sprzęt ten może strzelać różnymi typami amunicji co dodatkowo…Kontynuuj Czytanie „Ranking najmocniejszej broni pneumatycznej bez zezwolenia 2021”

W internecie możemy znaleźć ogromną ilość ofert ale Które z tych modeli są najlepsze?  PistoletyModele napędzane sprężonym gazem CO2 w kapsułach oprócz dużej energii bratowej pozwalają nam strzelać samopowtarzalne czyli wielokrotnie bez konieczności przeładowania zapewniając podobną energię w granicach 120 m na sekundę Umarex XBG Niekwestionowany lider mimo swoje bardzo przystępnej ceny pistolet cechuje się wysoką ergonomią oraz dużą siłą z którą wystrzeliwuje śrut. Umarex XBG UMAREX LUGER P8 PARABELLUM METAL To niekwestionowana ikona replika została w pełni wykonana z metalu a model ten możemy…Kontynuuj Czytanie „Ranking najmocniejszych wiatrówek pistoletów Co2 2020”

Artykuł ten powstał ponieważ na wielu grupach i forach często wyczytuje niestworzone historie na temat tego, co może się wydarzyć, albo jak trzeba dobierać śrut do konkretnego modelu oraz ile potencjalnych niby zagrożeń się z tym wiąże. Na sam początek odpowiedzmy sobie na podstawowe pytanie – czy śrut może uszkodzić lufę?.  Odpowiedź w 95% brzmi NIE! i ta odpowiedź tyczy się wszystkich typów śrutu oraz kalibrów. Specyficznym przypadkiem są karabinki które fabryczne są przystosowane do śrutu Diabolo oraz śrutu stalowego w kalibrze 4,46 mm. Obecna…Kontynuuj Czytanie „Śrut – typy, rodzaje. Czy uszkodzę tym lufę?”

Ponieważ jestem osobą wychowaną na filmach akcji z lat 90 na samą myśl o możliwości przetestowania i zaprezentowania Wam tego modelu pojawił mi  się promienny uśmiech na twarzy. Wystarczy jedno spojrzenie na tę bardzo charakterystyczną linię i od razu pojawia się tylko jedno skojarzenie w głowie: Beretta !!!  Ten pistolet to ikona. Chodź rdzennie włoski, zaprojektowany przecież został w zakładach Pietro Beretta, to największą popularność zyskał dzięki wygraniu przetargu dla armii Stanów Zjednoczonych.  Beretta 92f została przyjęta na wyposażenie US Armed Forces pod oznaczeniem kodowym…Kontynuuj Czytanie „PISTOLET CO2 Cybergun Swiss Arms PT92 – Owoc romansu Włoszki i brazylijskiego byka”

Strzelam z wiatrówek od ponad 15 lat. Przyznaję, że z umiarkowanym entuzjazmem podchodziłem do prezentowanego dzisiaj pistoletu pneumatycznego bo de facto spodziewałem się plastikowej zabawki, która nie będzie mnie w stanie niczym zaskoczyć…..  i bardzo się zdziwiłem. Umarex XBG to pistolet napędzany kapsułą Co2 – jeden z przedstawicieli typowo ekonomicznej serii produktów Umarex. Bezpośrednimi konkurentami dla tej wiatrówki są pistolety Co2 produkowane przez firmę Crosman. XBG jest konstrukcją dość kompaktową, która stylistycznie nawiązuje do kilku znanych odpowiedników modeli broni palnej (choć trudno powiedzieć, że jest…Kontynuuj Czytanie „Pistolet Co2 Umarex XBG – Czyli pozytywne zaskoczenie w rozsądnej cenie”

Dzisiaj pragniemy przedstawić wam bardzo nietypową wiatrówkę. Pistolet DX17 produkowany przez niemiecką firmę Umarex wyróżnia się na tle konkurencji  przede wszystkim tym, że może strzelać aż trzema różnymi typami śrutu. Typowe wiatrówki najczęściej wykorzystują śrut ołowiany Diabolo natomiast większość pistoletów jako swoją główną amunicję wykorzystuje stalowe kulki – czyli śrut typu BB. Czemu więc DX17 jest taki ciekawy?Odpowiedź jest bardzo prosta, on potrafi strzelać oboma wyżej wymienionymi śrutami, a oprócz tego równie dobrze możemy zastosować w nim lotki wielokrotnego użytku. W przypadku kiedy wykorzystujemy stalowy…Kontynuuj Czytanie „Pistolet Umarex DX17 – prezentacja”

Historia wiatrówek jest bardzo długa i co ciekawe nie ma rodowodu sportowego.Nieliczne osoby wpadłyby na pomysł, że konstrukcja zwana wiatrówką była od samego początku produkowana masowo i to na potrzeby wojska. Pierwsze wiatrówki natychmiast po wyprodukowaniu zostały przyjęte na wyposażenie wojskowe w roku 1779 jako regulaminowy karabin bojowy M1780, a warto zauważyć, że były to pierwsze karabinki PCP. W tych konstrukcjach kartusze ze sprężonym powietrzem stanowiły kolbę i były wymienne, a każdy żołnierz został wyposażony w magazynek. Cóż, takie rozwiązanie nie było i nie jest…Kontynuuj Czytanie „Historia i ciekawostki o wiatrówkach”

Na początek warto przypomnieć, że posiadanie wiatrówki która nie przekracza 17J jest w naszym kraju legalne i nie wymaga żadnego pozwolenia, poza oczywiście koniecznością ukończenia osiemnastego roku życia. Jeżeli zatem jesteś zainfekowany bakcylem strzelectwa droga do własnej wiatrówki stoi przed Tobą otworem. Zanim jednak dokonasz wyboru warto zastanowić się nad kilkoma zagadnieniami, które z pewnością będą miały wpływ na ten wybór, a co za tym idzie na komfort używania zakupionego sprzętu.W tym miejscu warto wziąć pod uwagę nasze warunki życiowe ,czyli:  Gdzie mieszkam Czym się…Kontynuuj Czytanie „Wiatrówki jak wybrać pierwszą?”