Zdarza się że kiedy bierzemy wiatrówkę po dłuższej przerwie I wkręcamy do niej kapsułkę CO2 zwaną potocznie (z czeskiego) bombiczką lub nabojem gazowym cały gaz nam ucieka.

Jak naprawić wiatrówkę CO2

Naprawa wiatrówki na gaz zwykle jest bardzo prosta i sprowadza się do użycia olej silikonowy lub smar silikonowy. Bardzo ważne jest to aby koniecznie stosować tylko i wyłącznie olej silikonowy. Kategorycznie nie można stosować takich środków jak WD40 albo co gorsze olejów jadalnych - ich właściwości powodują niszczenie uszczelek, co w konsekwencji pogłębi tylko awarię.
Jak uszczelnić zawór wiatrówki?
W większości przypadków  wystarczy na szczyt kapsułki w miejscu gdzie jest ona przebijana nałożyć jedną małą kroplę oleju silikonowego lub posmarować smarem silikonowym. Bardzo ważne aby nie przesadzać z ilością.  Kropelka wystarczy, jeżeli używamy smaru wystarczy minimalna ilość. Nie można topić zaworu i kapsułki w oleju bo to nie poprawi szczelności. Nałożony przez nas olej podczas strzelania zostanie rozprowadzony na bardzo cienkiej powierzchni w całym zaworze. Chcemy uzyskać tak zwany efekt filmu olejowego, to znaczy bardzo cienkiej błony która wypełnia pory materiału często niewidoczne nawet gołym okiem. Ten zabieg w wielu przypadkach rozwiązuje problemy ze szczelnością i pozwala użytkować wiatrówkę wiele lat bez problemów.

Jak naprawić pistolet Co2
KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ

W przypadku wiatrówek z wyciąganym magazynkiem, w którym jest kapsuła i zawór, można w miejscu wylotu gazu dać jedna malutką kroplę oleju a następnie nacisnąć kilkukrotnie np śrubokrętem na iglicę zaworu aby olej się rozprowadził w środku. Oczywiście nie robimy tego pod ciśnieniem ;-)

Jak konserwować wiatrówkę co2?

Jeżeli chcemy zapewnić naszej wiatrówce długą żywotność powinniśmy na około co piątą kapsułkę CO2 nakładać jedną kropelkę dobrego oleju silikonowego - (nie w sprayu!) W przypadku karabinków na duże kapsuły 88g olej nakładamy na każdą. 

Jak poprawić trwałość wiatrówki i zwiększyć żywotność Co2
Są dwie podstawowe zasady. Po pierwsze kiedy kończymy strzelanie i wiemy że  wiatrówka nie będzie już dzisiaj używana trzeba koniecznie wyciągnąć kapsułę z magazynka. Jeżeli pozostawimy ją w wiatrówce to stały nacisk na syntetyczną uszczelkę będzie ją delikatnie lecz systematycznie odkształcać co z czasem spowoduje że uszczelka nie będzie w stanie już tak precyzyjnie przylegać do naboju gazowego. Druga zasada to wspomniane wcześniej smarowanie - pozwala konserwować cały mechanizm strzałowy oraz zapobiega zacieraniu uszczelki w momencie dokręcania kapsuły. W momencie dociskania kapsuły często wykonuje ona obrót razem ze śrubą co powoduje tarcie a zarazem szybsze zużywanie uszczelki. Olej silikonowy lub smar zapobiega temu efektowi.

Naprawa się powiodła?! Będziesz potrzebować:  

Kup kapsuły co2  kup śrut BB 4,46

phone
phone