




✭ Kurier 17zł ✭ Paczkomat 13zł
Lesovik GROZA to uniwersalny tarp turystyczny, który doskonale sprawdzi się w roli zadaszenia hamaka oraz daszku nad posłaniem na ziemi.
Tarp Groza UL jest bezkonkurencyjny w kategorii pełnowymiarowych tarpów, ponieważ waży zaledwie 540 g, czyli jest lżejszy o około 60% od standardowych płacht biwakowych. Groza tworzy lekkie, trwałe i łatwe w obsłudze schronienie w warunkach turystycznych, które zapewnia odpowiednią ilość miejsca dla 2-3 osób z plecakami. Trap można błyskawicznie rozwiesić na kilka sposobów, tworząc osłonę przed słońcem i deszczem, ultralekki namiot, parawan, a także finezyjne tipi. Dzięki gaszonej kolorystyce tarp Groza łatwo wtapia się w leśne środowisko, dlatego nasz nocleg nie przyciąga uwagi. Wymiary GROZY 3 × 3 mm zapewniają wystarczającą przestrzeń do obozowania, odpoczynku i noclegu nawet dla kilku osób. Pod tarpem można schronić się przed pogodą, przepakować plecak, przygotować posiłek i spokojnie się wyspać. Powierzchnia 9 m2 sprawia, że pod tarpem bez problemu zmieścimy standardowy hamak, który w ten sposób ochronimy przed nocnymi opadami.
Do budowy GROZY zastosowano materiał silnylon w splocie mikroripstop o wodoodporności aż 6000 mm H20. Według danych producenta norma ta dwukrotnie przekracza współczesne standardy rynkowe. Tkanina jest także wiatroszczelna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Tkanina jest też wiatroszczelna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymałość tkaniny zawdzięcza wspomniany splot mikroripstop, który w sytuacji przebicia tkaniny chroni przed roztarganiem. Elementy montażowe są wycinane laserowo z Hypalonu (laminat gumowo-nylonowy) wykonane są z myślą o użyciu kijków trekkingowych jako stelaża. Zastosowanie 19 punktów mocowania odciągów ułatwia dokładne zabezpieczenie przed pogodą oraz pozwala na swobodne wykorzystywanie plandeki w różnych rolach m.in. jako daszek dwuspadowy, jednospadowy, „diament”, schron oraz namiot hamakowy zamknięty. Dodatkowo po uniesieniu jednego boku na kijach trekingowych, możemy stworzyć przestronne zadaszenie. Połączeni kilki tarpów GROZA umożliwia stworzenie pawilonu outdoorowego dla kilkunastu osób.
Dla zwiększenia trwałości mocowania odciągów wykonano z laserowo wycinanego Hypalonu – laminatu gumowo-nylonowego, stosowanego m.in. do produkcji sprzętu wojskowego i pontonów górskich. W nowej wersji tarpa zrezygnowano z taśmy poliamidowej naszywanej na grzbiet, zastępując ją potrójnie podwiniętym szwem. Pozwoliło to nie tylko na zmniejszenie masy płachty, ale wpłynęło też na funkcjonalność, ponieważ dzięki tej operacji tarp można łatwiej i równomierniej naciągnąć.
Łatwość montażu tarpa zapewnia zintegrowany mechanizm napinania linek. System zawieszenia jest prosty i można go łatwo obsługiwać jedną ręką, w dodatku bez znajomości węzłów. Wystarczy zamocować linkę do podłoża i naciągnąć. Regulator napięcia linki automatycznie blokuje ją i zapobiega jej luzowaniu. Odciągi grzbietowe mają mini haczyki, dzięki czemu mocowanie tarpa do drzew odbywa się bez konieczności stosowania węzłów. Do rozstawienia tarpa wymagane jest użycie 4 śledzi (brak w zestawie).
W tym przypadku tarp warto rozwiesić wysoko, aby zwiększyć odległość od hamaka i zapewnić większa cyrkulację powietrza. Odciągi tarpa zamontuj szeroko, aby nie tworzyć bariery dla napływającego powietrza. Tarp będzie chronił głównie przed opadającymi z drzew liśćmi, igłami bądź kawałkami kory.
W takich warunkach rozwieś tarp niżej, bliżej hamaka. Odciągi zamontuj szeroko, aby wiatr prześlizgiwały się po tarpie i nie napierał nadmiernie na jego boki.
Tarp zawieś na normalnej wysokości, ale odciągi zamocuj bliżej by boki tarpa tworzyły nieco bardziej stromy daszek – dzięki temu mniej śniegu zostanie na tarpie i w dużo mniejszym stopniu go naciągnie.
Tarp rozwieś wtedy w formie namiotu używając kijków turystycznych. Odciągi z jednej strony przymocuj bezpośrednio do ziemi, ograniczysz w ten sposób negatywny wpływ zacinającego deszczu.
Dane dystrybutora (rozwiń)
* Produkt ten został wprowadzony do oferty przed dniem 13 grudnia 2024 r., tj. przed wejściem w życie dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów (GPSR).
Zakaz wyrzucania do odpadów komunalnych.