• Nowy

Nóż Walther EDK

124,90 zł
Brutto

 

 ✭ Kurier 17zł   ✭ Paczkomat 13zł

Nóż składany Walther EDK to budżetowa wersja modelu Walther MME (Messermagazin-Edition), który wyprodukowano w limitowanej serii 100 sztuk. Niemiecki magazyn„Messermagazin” zaproponował swoim czytelnikom konkurs polegający na zaprojektowaniu nowego noża codziennego użytku. Czytelnicy wybrali projekt autorstwa Simona Telpl. W taki sposób powstał nóż Walther MME (Messermagazin-Edition) z limitowanej serii liczącej jedynie 100 sztuk. 

Cechy noża składanego Walther EDK:

  • Ostrze o długości 75 mm i profilu Drop Point powstało ze stali nierdzewnej 440C
  • Tradycyjne rozkładanie za pomocą wycięcia pod paznokieć
  • Wyposażony w solidną blokadę Liner Lock
  • W tylnej części rękojeści znajduje się otwór na mocowanie linki 
  • Teksturowane okładziny z polimeru zapewniają pewny chwyt

Sprawdzony nóż do EDC

Klingę o długości 75 mm wykonano ze stali nierdzewnej 440C hartowanej do 59 HRC. Odporność na zużycie i działanie korozji, dobre trzymanie ostrości oraz łatwość ostrzenia powoduje, że ostrze ze stali 440C wspaniale sprawdzi się w codziennym użytkowaniu. Warto podkreślić, że do ostrzenia takiej stali wystarcza kieszonkowa ostrzałka ceramiczna. Głownię wykończono techniką satynowania (polerowanie), które niweluje odblaski światła oraz maskuje zarysowania powstałe w trakcie użytkowania noża. Klinga o użytkowym profilu Drop Point ma płaski szlif, mocny sztych oraz krawędź tnącą o łagodnej krzywiźnie, dzięki czemu nóż zapewnia dobre właściwości tnące oraz wysoką penetrację.

Klasyczne ręczne rozkładanie 

Ostrze rozkładane jest w przy użyciu dwóch rąk, za pomocą wycięcia na paznokieć. To klasyczne rozwiązanie jest to kilkudziesięciu lat stosowane m.in. w scyzorykach i umożliwia legalne noszenie w większości krajów UE. Dzięki zastosowaniu uniwersalnego trzpienia możemy w łatwy sposób regulować płynność rozkładania ostrza. Precyzyjne operowanie nożem ułatwiają frezy na grzbiecie głowni, pozwalające na stabilne oparcie kciuka.

Solidna blokada Liner-Lock

Klinga po rozłożeniu zostaje zablokowane za pomocą mechanizmu Liner Lock. Po rozłożeniu ostrza rolę blokady pełni sprężynująca okładzina, która opiera się o tylną część głowni, zapobiegając w ten sposób jej złożeniu. Liner Lock jest ceniony za prostotę, niezawodność oraz wytrzymałość na duże obciążenia.

Walther
125-234
19 Przedmioty

Opis

Typ otwierania
wycięcie na paznokieć
Producent
Walther/Umarex, Niemcy
Typ noża
składany
Odporność na korozję
wysoka
Zastosowanie (przeznaczenie)
EDC
Klips do noszenia
jest
Profil głowni
Drop Point
Typ stali
nierdzewna - 440C
Typ szlifu
płaski

Dane dystrybutora (rozwiń)
Kolba sp. z o.o.
ul. Wiejska 46
41-253 Czeladź
tel. 32 265 22 00
[email protected]

* Produkt ten został wprowadzony do oferty przed dniem 13 grudnia 2024 r., tj. przed wejściem w życie dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie ogólnego bezpieczeństwa produktów (GPSR).

Zakaz wyrzucania do odpadów komunalnych. 

phone
phone