• Nowy
Nóż Extrema Ratio Ontos II Expeditions Desert Forprene, Dark Stonewashed MIL-C N690 (04.1000.0122/EXP)
Nóż Extrema Ratio Ontos II Expeditions Desert Forprene, Dark Stonewashed MIL-C N690 (04.1000.0122/EXP)
Nóż Extrema Ratio Ontos II Expeditions Desert Forprene, Dark Stonewashed MIL-C N690 (04.1000.0122/EXP)
Nóż Extrema Ratio Ontos II Expeditions Desert Forprene, Dark Stonewashed MIL-C N690 (04.1000.0122/EXP)
Nóż Extrema Ratio Ontos II Expeditions Desert Forprene, Dark Stonewashed MIL-C N690 (04.1000.0122/EXP)
Nóż Extrema Ratio Ontos II Expeditions Desert Forprene, Dark Stonewashed MIL-C N690 (04.1000.0122/EXP)

Nóż Extrema Ratio Ontos II Expeditions Desert Forprene, Dark Stonewashed MIL-C N690 (04.1000.0122/EXP)

1 798,00 zł
Brutto
Ostatnie sztuki w magazynie

 

 ✭ Kurier 17zł   ✭ Paczkomat 13zł

Ontos II Expeditions Desert Forprene, Dark Stonewashed MIL-C to niezawodny nóż survivalowy stworzony z myślą o wymagających wyprawach terenowych. Głownia z wysokogatunkowej stali Böhler N690 charakteryzuje się wyjątkową odpornością na korozję i długim trzymaniem ostrości. Ergonomiczna rękojeść z tworzywa Forprene gwarantuje stabilny chwyt nawet przy wilgotnych dłoniach lub niskich temperaturach. Jej teksturowana powierzchnia poprawia kontrolę nad narzędziem, umożliwiając precyzyjne operowanie w ekstremalnych warunkach. Wielopozycyjna pochwa z cordury zawiera mniejszą kieszonkę, w której znajdziemy linkę z paracordu i krzesiwo. Solidna konstrukcja i kompaktowe wymiary czynią go doskonałym wyborem dla profesjonalistów oraz entuzjastów survivalu. Doskonale sprawdzi się zarówno w precyzyjnych zadaniach, jak i w ciężkich pracach terenowych.

Seria Expedition to nowa gama narzędzi przeznaczona dla profesjonalistów zajmujących się eksploracją. Noże z tej serii oferują tę samą wydajność, niezawodność i wysoką jakość, co wszystkie narzędzia taktyczne, które Extrema Ratio dostarcza siłom specjalnym i organom ścigania.

N690 - odporna na korozję, wysokowęglowa 1.07% (C), martenzytyczna stal chromowa 17.30% (Cr) z dodatkiem molibdenu 1.10% (Mo), wanadu 0.10% (V)  i kobaltu 1.50% (Co) dla uzyskania strukturalnej jednorodności. Charakteryzuje się wyjątkowo wysoką odpornością na korozję i długim trzymaniem krawędzi. Jedna z najlepszych obecnie stali narzędziowych na świecie. Uzyskuje twardość 57-60 HRC. Wytwarzana przez Böhler Edelstahl w Kapfenberg w Austrii.

Głownia - klasyczny Drop Point, o grubości 6.0 mm. Klingę wykończono maskującą drobne rysy powstałe podczas użytkowania metodą Stonewashed, a następnie pokryto powłoką MIL-C-13924. Ostrze gładkie plain wyprowadzono szlifem płaskim (Flat grind). Wysoki brzuch krawędzi tnącej znacząco ją wydłuża w stosunku do długosci klingi. Fałszywe ostrze zwiększa właściwości penetrujące, a płaski fragment grzbietu może służyć do batonowania.

Rękojeść - pełnowymiarowa typu FH (Full Handle) używana w nożach szturmowych Extrema Ratio. Antypoślizgowe okładziny o własnościach gumo-podobnych, wykonane z elastomeru termoplastycznego Forprene (elastyczny powrót, miękkość, odporność na działanie środków chemicznych), gwarantują pewny chwyt również przy mokrych dłoniach. Stalowa głowica z powiększonym owalnym otworem (lanyard hole) umożliwiającym przeciągnięcie smyczy lub linki zabezpieczającej, może pełnić funkcję młotka / zbijaka do bicia szyb.

Pochwa - wykonana z cordury. Możemy powiesić ją na pasie, przymocować do oporządzenia wyposażonego w system M.O.L.L.E. W małej kieszonce znajdziemy krzesiwo oraz paracord z łatwopalnym rdzeniem, który w trudnych warunkach pozwoli nam rozpalić ognisko. Widać w tej konstrukcji lata doświadczeń projektantów znakomicie wykonane przez Extrema Ratio.

Dane techniczne:
Numer produktu: 04.1000.0122/EXP
Nazwa: Ontos II Expeditions Desert Forprene, Dark Stonewashed MIL-C,

Długość całkowita: 299.0 mm / 11.77"
Długość głowni: 167.0 mm / 6.57"
Grubość głowni6.0 mm / 0.23"
Długość rękojeści: b.d.
Grubość rękojeści: b.d.
Waga: 311.0 g / 10.97 oz

Materiał głowniBöhler N690
Twardość głowni: 58 HRC
Szlif głowni: Flat
Wykończenie głowni: Dark Stonewashed with MIL-C-13924 coating

Materiał rękojeści: Forprene
Kolor wykończenie rękojeści: Desert

Pochwa (kabura): Cordura
Akcesoria dodatkowe: Krzesiwo, paracord

Designer: Extrema Ratio
Marka: Extrema Ratio
Producent: Extrema Ratio, Włochy
Kraj pochodzenia: Włochy

 

 We ship to EU countries.
04.1000.0122/EXP
1 Przedmiot

Opis

Długość towaru w centymetrach
37
Wysokość towaru w centymetrach
12
Szerokość towaru w centymetrach
13
Waga gabarytowa w gramach
962

Dane dystrybutora (rozwiń)
Sharg AG sp. z o.o.
ul. Rożnowska 6
04-213 Warszawa
tel. +48511437999
[email protected]

phone
phone